Манчестер Сити го посакува Дрогба

4 мај, 20110
2010111009254625

По седум години поминати во Челзи, Дидие Дрогба најверојатно ќе го напушти “Стемфорд Бриџ” на крајот на оваа сезона. За неговите услуги заинтересиран е Манчестер Сити кој е подготвен да му понуди двегодишен договор па дури и трогодишен ддоговор со многу поголема плата. Карлос Тевез е подготвен за заминување од клубот, па така во Сити би имало доволно место за Дрогба кој по доаѓањето на Фернандо Торес во Челзи падна во втор план.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi