Моногамијата не е за мажите!

11 ноември, 20110
11

Современите сексуални проблеми најчесто произлегуваат од разбирањето дека врската мора да биде моногамна. Сексолозите објаснуваат дека мажите го компензираат ова со алкохол, порнографија или наркотици. Во праисториско време луѓето биле многу по слободни од денес, па поради тој ген што го влечиме од нашите предци често не успеваме да се задржиме долго во моногамна врска.

Сексолозите тврдат дека еден маж се интересира од жената во сексуален план, само дедека не стигне до оргазам. После интересот намалува, тој заспива или продолжува да бара нови предизвици.

Со други зборови мажите се сексуално некомпатибилни со жените. Во древноста човечките односи биле различни. Модерните сексуални проблеми се темелат на неопходноста да се подржува моногамна врска, категорични се сексолозите.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş