Мртов навивач на стадион

31 март, 20110
columbiamatch

Седумнаесет годишниот Cristopher Sanguino фудбалски фан  на тимот Cucuta Deportivo од Колумбија, не успеа ни смртта да го спречи за да присуствува на еден натпревар. Неговите пријатели го донеле неговиот ковчег на трибините на натпреварот меѓу Cucita Deportivo и Envigado. Неговата мајка изјавила дека немало подобар начин за да му се оддаде почит на починатиот син, бидејќи тој од дете присуствувал на натпреварите на неговиот тим.

http://www.youtube.com/watch?v=vh79Miik-Cg&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi