Мртвото море исчезнува!

12 ноември, 20110
ISRAEL-DEAD SEA-UNESCO

Нивото на морето годишно се намалува за еден метар, а брагот на некои места се намали за повеќе од еден километар. На Мртвото море му се заканува целосно сушење до 2050 година, а главен виновник, предупредуваат научниците, е човечкото невнимание.Поради недостаток на соработка и израелско-палестинскиот конфликт, никој ништо не превзема за да се спаси морето од овој сериозен проблем.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş