Ресторант на карпа

12 ноември, 20110
8

Погледнете го овој неверојатен ресторант за морска храна кој е лоциран на карпа а се наоѓа во близина на Michanwi Pingwe плажата во Занзибар, Танзанија.

Гостите во овој уникатен ресторант на карпа имаат можност да вкусат дел од највкусните морски специјалитети кои се сервираат на самата тераса и воедно да уживаат во неверојатниот видик на Индискиот Океан.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş