Мурињо ја одбил понудата на Абрамович да се врати во Челзи

27 мај, 20110
mediji-abramovic-zeli-da-vrati-murinja-celzi-slika-30061

Тренерот на Реал, Жозе Мурињо ја одбил понудата на сосптвеникот на Челзи, Роман Абрамович да се врати на “Стемфорд Бриџ”, пренесуваат англиските медиуми.

Богатиот Русин бил подготвен да им плати иг олема отштета на Мадридѓани, но Португалецот го одбил.

“Го сакам Челзи и еден ден сигурно ќе му се вратам, но сега тоа е невозможно, бидејќи пред мене се многу успеси со Реал” – порачал Жозе.

Извор: Нетпрес

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma