Музеј за Шварци

1 август, 20110
schwarzenegger-museum-opens

Музеј посветен на ѕвездата од Терминатор, Арнолд Шварценегер ќе се отвори во неговото родно место на неговиот 64 роденден.

Ѕвездата се согласила за изградбата на овој музеј, кога бил во посета на местото минатиот месец во близина на Грац, Австрија, каде што тој израснал.

Посетителите ќе можат да ги видат првите тегови на тинејџерот Арнолод кога тој за прв пат почнал со боди билдингот и други експонати со кои се гордеат жителите на тоа место, покрај неговата позиција како поранешен гувернер на Калифорнија.

Куќата музеј ќе биде опремена со мебел од семејството на Арнолд, кој бил продаден во 2009 година, а храмот на ѕвездата се прави веќе две години.

Се очекува Шварци да се појави во ноември посвторно во ова место за свеченото отварање на куќата музеј во негова чест.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi