Музичари кои загинале откако одбиле да пејат повеќе песни

20 јануари, 20110
10027-cantarito-bar-hotelito-desconocido-jalisco-mexico

Во Мексико се случило несреќа во еден ноќен бар, откако еден локален музички бенд одбил да пее песни по работното време. Во четири часот наутро, бендот го заврсил репертоарот и се спремале да завршат со свирката, кога една нарко банда побарала уште песни. Од бендот одбиле, па следела фрлена фрлена експлозивна направа на сцената. Од неа имало и повредени, но двајца членови од бендот Џонатан Мартинез, 22, и Густаво Алехандро, 35 успеале да излезат надвор од барот. Тогаш надвор биле пречекани од гуршумите, се претпоставува од истата нарко банда, при што и двајцата членови на бендот починале. Сторителите успеале да побегнат со автомобил, и сега за сега полицијата трага по нив.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma