Музичките диви пееја во чест на Ејми Вајнхаус

22 декември, 20110
Amy Winehouse

Музичкиот канал VH1 организираше концерт во чест на прерано починатата Ејми Вајнхаус.

На концертот посветен на Ејми Вајнхаус пееја млади, но и веќе докажани дива, а меѓу имињата кои се појавија на сцената се Флоренс Велч од бендот “Florence and the Machine “, Мери Џеј Блајџ, Џенифер Хадсон, како и ѕвездата Ванда Џексон.

Снимка од концертот ќе биде прикажан на каналот VH1, а публиката низ целиот свет ќе можат да уживаат во двочасовен перформанс на врвни женски вокали.

httpv://www.youtube.com/watch?v=nMO5Ko_77Hk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma