Музика за бел кит

6 август, 20110
Музика за бел кит

Музичарите од групата “Маријачи Конектикат” беа повеќе од невообичаена публика за време на настап на свадба, што се одржа во еден аквариум во американскиот град Мистик.

Всушност, за време на паузата помеѓу два блока забавни сватови, мексиканските музичари свиреа Серенада за белиот кит, кој за време на нивниот настап покажаа голем интерес за звуците кои доаѓаат од другата страна на аквариумот.

Музичарите со одушевување приметиле дека китот Милер ја движи главата како реакција на музиката, па му посветија една Серенада токму на него. Судејќи по снимката китот е задоволен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit