Музиката на AC/DC ги смирува белите ајкули

2 јуни, 20110
great-white-shark-1

Според едно истражување кое било спроведено од страна на американските научници, предводени на чело со Мет Валер кој и сам е истражувач, утврдено било дека големите бели ајкули највеќе ја сакаат песната „You Shook Me All Night Long“.

Научниците го спровеле истражувањето во јужниот дел на Австралија и врз основа на забелешките, дојдоа до заклучок дека групата AC / DC, поточно, нивната музика ги смирува големите бели ајкули.

http://www.youtube.com/watch?v=HfffzRJ9nVs&feature=player_embedded

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma