На мало дете успешно му го сошиле лицето, откако било нападнато од пит бул

16 август, 20110
детенце

Раула Каризалеса (7) од Мексико во јуни била нападната од пит бул. За време на нападот на детето му било одгризано дел од лицето. Сведокот кој присуствувал додека траел нападот ги земал деловите од лицето на детето и ги ставил во пластична ќеса со мраз, и веднаш ги однел во болница. Докторите го оперирале детето и успеале да му ги сошијат деловите на лицето кои биле одгризани од кучето. Докторите изјавиле дека ова е прва операција од ваков вид во Мексико. Детето моментално се наоѓа на рехабилитација.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit