На Леонардо ди Каприо не му било животна желба да стане актер! Сакал да стане ….!?

9 ноември, 20110
Leonardo DiCaprio
PR approval required

Леонардо ди Каприо е познат по својата посветеност кон животната средина. Актерот изјавил дека во младоста планирал кариера која се занимава со слична тематика. “Сакав да бидам морски биолог. Отсекогаш сум бил фасциниран од природата, а грижата за животната средина е моја голема страст. “Кога не снимам филмови, се обидувам да се активирам колку што можам повеќе за да помогнам да се зачува животната средина, а во последно време сум се поактивен”, изјавил актерот.
Леонардо во новиот филм го глуми шефот на ФБИ, Џ. Едгар Хувер, и вели дека е среќен што ја прифатил улогата, бидејќи му претаставувала голем предизвик. “Кога не можам веднаш да го дефинирам карактерот, кога постојат елементи на мистерија и кога мора да истражувам, тогаш веднаш ја прифаќам улогата. Сакам комплицирани ликови, едноставно ги сакам, изјавил во интервјуто Леонардо ди Каприо.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş