На млада австралијанка и откажале ораганите од коктел! Пазете што пиете!

25 октомври, 20110
12312

Одмор како од најлошите кошмари, се случил токму на една млада австралијанка која слободните денови решила да ги помине во Индонезија.

Младата австралијанка Џејми Џонстон, 25 годишна медицинска сестра, на својот одомор во Индонезија се отрула од коктел.

Џејми со нејзиното момче

 

Таа отишла со својата мајка на вечера, по вечерата се напила коктел. Неколку дена подоцна и било лошо, но не отишла на доктор. На враќањето кон дома, таа колабирала на аеродормот во Бали. Таа веднаш била пренесена во болница, каде и било утврдено труење со метанол.

Од  коктелот, почнале да и откажуваат органите. Таа сепак била доволно силна за да ја префрлат во австралиска болница.

Од таму не сакале да ја коментираат состојбата на Џејми, само известиле дека се наоѓа на одделот за интензивна нега, а додале дека коктелот која таа го испила веројатно бил контаминиран со метанол, многу отровен алкохол кој може да предизвика цироза на црниот дроб, па дури и слепило.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi