На швалерите им го фатија “крајот”:)) Спреј против швалерчиња:))

13 август, 20110
81304

Научниците од Велика Британија од двата најголеми универзитети откриле механизам кој се крие во хемиските соединенија во мозокот, кој може да ја спречи лошо однесување, како што се прељуба, алкохолизам, агресија …

Лошо однесување најверојатно ќе се лечи со помош на спреј за нос, но постои и опција да се направат и таблети. Спрејот или таблетеи ќе ги регулираат хемиските процеси во мозокот, со тоа што ќе го подобрат однесувањето на луѓето.

Главниот истражувач д-р Фредерик изјавил дека по откривањето на лекот за регулирање на нашето однесување, ќе биде клуч за нормално прилагодување на животот”. Истражувањето траело една деценија.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit