На слобода е пуштен најстариот затвореник

19 јуни, 20110
Man in Prison

Управата на затворите во Индија го пуштила на слобода најстариот затвореник кој има 108 години, и кој служел казна поради убиство од својата 84 година.

Бриј Бихари Пандеј, хиндуистички свештеник, бил ослободен во петокот од хуманитарни причини по одлука на судот во државата Утар Прадешу.

Далечната 1987 година, кога имал 84 години, заедно со неколкумина пријатели и членови од семејството убил 4 лица поради имотни недоразбирања.

Тој од пријателите во затворот бил испратен со венец околу вратот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/