На здравје бричење

4 јули, 20110
naslovnabrada

Австралијанецот кој за прв пат си ја избричиу брадата во 41 година, неможе да се препознае.

Тие се во брак 35 години, но до петокот вечерта Sue King никогаш не му го видела лицето на својот сопруг Род. Тоа е така, бидејќи 59 годишниот Род се немал избричено 41 година.

За да ја задржи својата работа тој морал да ја избричи својата 20 сантиметри долга брада.

Кога го погледнала сопругата таа изјавила дека тоа е друг човек дека неможе да го препознае. “Едноставно ова не личи на него, ќе му треба долго време да се навикне. Подобро е да се пензионира за да може повторно да си ја врати брадата. Јас се омажив со него кога имаше брада и таков го сакам“, додала неговата сопруга.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi