Паразити марш дома

4 јули, 20110
Untitled-1

Новата кралска двојка принцезата Кејт и принцот Вилијам, со ,,задоволство,, беа пречекани на нивната турнеја во Канада. Стотици незадоволни Канаѓани, јaвно го изразија нивното незадоволство. Квебек е со векови Француска провинција во Канада и сепаратизмот е се позачестен. А и ,,љубовта,, кон кралската фамилија и Англија, во Квебек е огромна. Не ни е јасно, како и зошто од толку многу дестинации во светот, новата брачна двојка ја одбра најлошата варијанта за себе? Веројатно погрешија во своите проценки или се надеваа на некое ново братство единство помеѓу Англичаните и Французите во Канада!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi