Национални знамиња направени од храна :)

30 декември, 20110
china-flag-made-from-food

Овие вкусни знамиња беа дизанирани за Sydney International Food Festival од маркетинг агенцијата WHYBIN\TBWA. Ова претставува фантастичен концепт кој создава национално знаме од храна поврзана со таа земја. Интересна замисла! 🙂

Австралија

Бразил

Франција

Грција

Индија

Индонезија

Италија

Јапонија

Либан

Јужна Кореа

Шпанија

Швајцарија

Тајланд

Турција

Велика Британија

САД

Виетнам

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber