Нагласен луксуз за сериозни времиња

14 август, 20110
naslovna gucci

‘Рбетот на “денди стилот” e спој на класичната елеганција и класичниот бунт. Пренесете го тој женствен стил во канцеларија, бидејќи е совршен за бизнис жена.

Овој стил се карактеризира со ладнокрвност и бескрајна урабана облека со безгрижен талент. Не застапува никакви друштвени разлики, освен оние кои што им се втемелени со индивидуалниот вкус. Денди има тенденција да биде и понатаму привлечен за луѓето со вродена желба за убавина и елеганција.

Навистина не е претерување да се базира целиот изглед – од глава до пети – во стилот на денди, кој функционира подеднакво добро за денот и ноќта. Со малку интервенција, врзување коса во пунџа, да се стават соодветни обетки и брош, можете да имате совршена облека за вечера после работа.

Едена од најуспешната колекција за есен/зима 2011/2012 инспирирана од женски елегантен стил е Фриде Џианнини за модната куќа Гучи.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi