Знаев јас нема шанси македонец да е :) Монструмот од Унгарија-Аркановец!

14 август, 20110
ungarija

Унгарската полиција уапси шест лица за кои верува дека се поврзани со ужасните убиства во Будимпешта. Се работи за група бездомници, а нивниот „воџа“ се изјаснил како македонски државјанин иако кај себе немал никакви документи да го потврди тоа. Унгарскиот портал FN пишува дека тој бил во силите на злогласниот Аркан и дека учестувал во војната во Хрватска.

Полицијата објавила дека тројца од уапсените минатата пролет биле поврзани со вооружени грабежи, но овој пат се обвинети за убиство. До сега во шумата на островот Чепел, Будимпешта, пронајдени се четри тела кои не се идентификувани.

На сторителите предупреди 30 годишниот романец кој бил заврзан и жив закопан, но успеал да се ослободи. На интернет тој го опишал она што му се случило и како се борел за живот. Монструмот пред да го закопа му рекол „ Слушај ме знам што правам. Додека бев командос во војска вака закопувавме луѓе. Нема да се ослободиш. А ако ги мрдаш рацете само ќе го забиеш лицето во земјата и ќе се удавиш“.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit