Најдебелата тинејџерка има 17 години и 250 килограми

23 февруари, 20110
Georgia-Davis

Изненадувачки, но најдебелата тинејџерка е една од ретките титули за дебелина која не се поврзува со Американците. Тинејџерката Џорџија Дејвис од Лондон, е најдебелата тинејџерка која има седумнаесет догини а достигнала тежина од над 250 килограми.

Освен проблемите со тежината, која претставува голем здравствен проблем, Џорџија исто така има проблеми со зависноста од цигари. Лекарите советуваат да превземе нешто околу тоа, бидејќи ако продолжи вака таа нема да ја доживее дваесетата година од својот живот. Но, на Џорџија изгледа дека и е сеедно. Во својата изјава таа кажала дека е само човек и би лажела кога би кажала дека не и треба помош.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/