Најдобриот научно фантастичен филм на сите времиња е…

9 јули, 20110
blade runner

Магазинот “Total Film” за најдобар научно-фантастичен филм на сите времиња го прогласи филмот “Blade Runner”. Футуристичката приказна на Ридли Скот, прогласена е за најдобро SF остварување на сите времиња. Оваа одлука е донесена по многу бројните анкетирани од страна на магазинот.

Овој филм е од 1982 година. Во главната улога е Харисон Форд. Само еднаш да го погледнете филмот, некои сцени засекогаш  ќе останат врежани во вашиот мозок, пишува магазинот.

На оваа листа исто така се најдоа и “Осмиот патник”, “ Матрикс”, “Терминатор”, “Одисеа 2001”…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit