Најдобрите пејачи на сите времиња се…

23 јуни, 20110
michael-jackson-live copy

Мизичкиот магазин NME направил анкета за кој е најдобриот пејач на сите времиња. Според анкетата за најдобар пејач на сите времиња е прогласен покојниот Мајкл Џексон. Тој е на првото место со оцена 9,02 од највисоката можна десет.

На второ место е Елвис Присли, додека на четврто и пето се Ексл Роус и Џон Ленон.

На оваа лисат на најдобри пејачи се и : Дејвид Боуви, Роберт Плант, Пол Макартни, Стиви Вондер, Арета Френклин, Мет Белами, Џим Морисон, Боб Марли, Елтон Џон, Стивен Тајлер, Мик Џегер, Марвин Геј и Тина Тарнер.

Во оваа анкета учествувале десет милиони анкетирани лица.

http://www.youtube.com/watch?v=nHGTFkYgbB0&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/