Најдобро облечени жени во светот – шести дел

20 јуни, 20110
celebrity-style-sag2010-1

24 – Fearne Cotton – позната англиска тв и радио презентерка, која е популарна по водењето емисии и многу познати шоуа. Во 2007 таа стана првиот женски презентер на BBC Radio 1’s Chart Show. Позната по својот интересен и секогаш уникатен стил, сепак оваа година падна за 12 места подоле.


23 – Ѕarah Јessica Рarker – актерката која секогаш е добро облечена, а својот стил го изгради преку познатата серија Сексот и градот, а подоцна и со филмовите со ист наслов, неможе да не се најде на оваа листа. Иако, од минатата година се спушти само едно место подоле Паркер, секогаш ќе се памети дека скоро и да нема погрешен избор во гардеробата.


22 – Кeira Кnightley – актерката со англиско потекло веќе учествуваше во неколку модни кампањи и реклами, беше заштитно лице за Шанел. Иако секогаш е лежерно облечена, таа важи за модна икона.

 

21 – Ѕury Сruise – ова е детето кое папараците повеќе го сликаат за модните списанија отколку неговите родители. Сури веќе носи високи потпетици, брендирана облека, а веќе има сајтови кои го пишуваат само за нејзиниот стил.

20 – Carey Mulligan – оваа англиска актерка, глумеше во познати филмови, познати британски програми, а освои Бафта награда за најдобра актерка во главна улога. За нејзиниот стил се грижи самата таа, освен кога има јавни настапи и свечености на кои најчесто носи дизајнерска облека од англиските креатори.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma