Најдобро облечени жени во светот – трет дел

15 јуни, 20110
naslovnamoda

39 – Gemma Arterton – англиска актерка која глумеше во многу познати филмови, меѓу кои Принцот од Персија и во еден од серијалите на Џејмс Бонд. Беше номинирана за Бафта награда, а многумина ја сметаат за модна икона.


38 – Kylie Minogue – мега популарната пејачка од австралија, откако кариерата ја започна како дете во актерските води, понатаму се посвети само  на музиката. Секогаш е уникатна и експериментира во својот личен и професионален моден стил.

37 – Lauren Conrad – е американско телевизиско лице, која има настапувано во реално шоу, а подоцна стана и моден дизајнер. Секогаш е храбра во својот моден избор, а нејзините модели кои таа ги креира се наменети за помладата популација.


36 – Beyoncé Knowles – девојката која успеа на многу полиња, како пејачка, актерка и моден дизајнер. Заедно со својот сопруг се вбројуваат во најбогатите парови во светот. И покрај добриот стил и избор на гардероба на оваа листа за разлика од минатата година таа падна за 27 места подоле.


35 – Eva Longoria – најсексипилната очајна домаќинка, која доби награда златен глобус за истоимената серија, скоро никогаш нема направено модна грешка. Тоа можеби се должи бидејќи никогаш не експериментира со гардеробата и се држи до секојдневниот casual стил, омилено парче облека и се фармерките.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/