Најдобро облечени жени во светот – девети дел

23 јуни, 20110
naslovnatop

9. Olivia Palermo – американката која започна кариера како глумица преку едно реално шоу, потоа почна да дизајнира накит, за да на крај стане главна и одговорна личност за една модна куќа на модната недела во Лондон. Минатата година изјави дека подготвува свое телевизиско шоу. Како една од моделите на Манго таа својот стил перфектно го носи, иако не и се сите парчиња гардероба со етикета, сака да експериментира со гардеробата, па така изјави и дека ќе направи своја ревија.

8. Blake Lively – американската актерка која глумеше во неколку познати холивудски тинејџерски фиолмови, стана популарна со серијата “Gossip Girl” каде преку главната улога во серијата ја имаше таа чест да носи преубава гардероба, да работи со одлични стилисти, кои подоцна и помогнаа да игледа воодушевувачки на секој јавен настан.

7. Kate Moss – најпознатиот англиски модел, музата на многу уметници е една од најдобро облечените жени која во секоја ваква листа мора да се најде меѓу првите места. Неа ќе ја видите во неповторливи парчиња кои на секој друг би му стоеле можеби смешно. За оваа девојка важи правилото, облеката не го прави човекот, но говори многу за него.

6. Rihanna – пејачката од Барбадос, која кариерата ја започна со широки фармерки и куса маица, сега е девојката која секојдневно менува фризури и стил. Веројатно и поради тоа постојано го привлекува вниманието на папараците, провокативна и со јаки бои е денешната Ријана.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma