Најдолгиот маратон на танцување во светот

6 ноември, 20110
ooooooooooo

Освен прекрасната атмосфера што ја направија Адам Ламберт, Нирвана и Бјорк,  Кели Кларксон, Деми Ловато и др., MTV музичките награди ќе бидат запаметени и по гинисовиот рекорд за најдолгиот маратон на танцување.

Пред почетокот на церемонијата, група од 13 музичари започна да танцува на подиумот во Рокси во Холивуд, а нивниот маратонски танц траеше неверојатни 24 часа.

На танчерите им било дозволено да паузираат само 5 минути на секој час, додека танцуваа на настапот во живо на познатата шведска пејачка Робин, на музиката на диџејот Дајмонд Катс и на музката на Ем Си Хемер

Настанот имаше хуманитарен карактер и беа собрани околу 30.000 долари кои ќе бидат донирани на организации кои се борат против силеџиите.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş