Најдолгите нокти во светот

15 јули, 20110
lee redmond

Американката Ли Редмонд (65), во Гинисовата книга на рекорди е забележана како личност со најголги нокти во светот.

Големината на нејзините нокти, достигнува должина од 7,5 метри.

По соборениот рекорд, Ли своите нокти, својата гордост, конечно ќе ги пресече. Таа тврди дека никтите не и создаваат проблеми во извршувањето на домашните работи, како и фактот дека таа секојдневно го бричи незјниот сопруг.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit