Најголема должина носејќи предмет со заби

8 август, 20110
aaaaaa

Најдолгиот поминат пат носејќи маса со заби е 11.80 метри, и бил постигнат од страна на Жорж Кристен од Луксембург, кој ја поминал оваа далечина држејќи маса тешка 12 килограми со своите заби, додека на масата седела девојка која тежела 50 килограми. Рекордот го соборил во Мадрид, Шпанија, на 9 февруари 2008 година.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit