Најголема кула од Лего коцки

11 април, 20110
saopaololego

Во текот на овој викенд во Бразил беше срушен светскиот рекорд. Поточно неколку ентузијасти од Сао Паоло, го срушија рекордот кој до сега го држеа неколку прваци од чилеанскиот Сантијаго, и направија висока кула од лего коцките 31,19 метри. Кулата е направена исклучиво од познатите лего коцки, без помошни средства лепак и слично. Кулата е поставена на главниот плоштад во Сао Паоло.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi