Најголемата гаража во светот! Огромен лајк! :)

15 ноември, 20110
The Biggest Garage In The World (3)

Постојат автомобилски шоуа, екзибициони центри, пазари, услужни центри, авто музеи, и постои германскиот Meilenwek – голем егзибициски комплекс на гаражи, кој ги комбинира сите претходно набројани места, во едно. Во Германија има 3 вакви центри: Штудгарт, Дизелдорф и Берлин. Сликите се од центарот во Берлин.

На површина од 16 илјади метри квадратни има дузина ретро, спорт, супер-автомобили од различни години. Секој музеј може само да им завидува на бројноста. Па, доколку сте љубители на автомобили, ова е место кое морате да го посетите. Всушност, Melienwerk е голема гаража каде сопствениците ги сместуваат нивните олд-тајмери.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş