Најмалата виолина во светот

22 август, 20110
violina 3

Виолината е еден од најубавите инструменти. Кинезот Чен Лианжи потекнува од семејство на градители на виолини, па тој нашол начин како да остане запаметен. Лианжи ја направил најмалата виолина на светот која, верувале или не, е долга само еден сантиметар. Инструментот е изработен од јаворово дрво и има околу 30 делови. Виолината е навистина симпатична, ама која е поентата кога никој неможе да свири на неа?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit