Најмалиот аквариум на светот :)

11 ноември, 20110
akvarium

Сибирскиот уметник Анатолиј Коненко го направил најмалиот и најслаткиот аквариум на светот. Стаклената коцка со димензии 30 x 50 x 14 милиметри е полна со шарени каменчиња, песок, тревки и 10 мл вода. Аквариумот има и филтер за прочистување на вода, со што малите рипчиња ги имаат сите услови за живот во овој интересен аквариум.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş