Најмоќните славни личности во 2011

31 мај, 20110
najmoknite vo 2011

Од адолесценти до пензионери, така изгледа листата на најмоќните лица од шоубизнисот. Според направената листа Лејди Гага ја стартува листата, а по неа следат Опра, Џастин Бибер ….

1. Лејди Гага

2. Опра

3. Џастин Бибер

4. U2

5. Елтон Џон

6. Тајгер Вудс

7. Тејлор Свифт

8. Бон Џови

9. Симон Коуел

10. ЛеБрон Џејмс

11. Анџелина Џоли

12. Кети Пери

13. Џони Деп

14. Коби Брајант

15. Леонардо ДиКаприо

16. Black Eyed Peas

17. Доналд Трамп

18. Др. Фил

19. Тајлер Пери

20. Пол МакКартни

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma