Најпродаван бренд во Англија? Безбол палица – разбира се:)

11 август, 20110
cherryhorizontalbat

Поради големите немири во Велика Британија, продажбата на безбол палки преку интернет се зголемил за неверојатни 50 пати, пишува порталот Диџитал спај.
“Безбол палката е идеално оружје со кое можете да се заштитите од хулигани. Ви препорачувам да си купите и ракавици без прсти за подобар и посилен замав”, искоментирал еден од купувачите.
Немирите во Англија прво започнале во северниот дел на Лондон, а подоцна се прошириле во Ливерпул, Бирмингем, Бристол и некои други градови.
Иако многумина тврдат дека главната причина за немирите била невработеноста, полицијата и политичарите во Велика Британија велат дека насилството било предизвикано од страна на криминални групи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit