Најсекси филмски сцени под туш

7 август, 20110
atla-080508-shower02

Само за вас ги прикажуваме едни од од најпознатите сцени снимени под туш во кои актерките ги покажуваат своите прекрасни тела, иако според сценариото тоа не е задолжително.

Сцените под  туш се вообичаен начин на кој режисерите ја покажуваат голотијата, иако според сценариото тоа не е задолжително. Ќе се согласите дека голотијата во филмовите е привлечена и атрактивна, а тоа е причината зошто ние ги истакнуваме некои од најпознатите сцени под туш со некои од најубавите актерки во светот.

Имајќи во предвид дека во филмот Whiteout од 2009 година во режија на Доминик Сена (Dominic Sena) се одвива на ледениот Антарктик, прекрасната Кејт Бекинсел (Kejt Beckinsale) не е многу во можност да ја покаже својата привлечност. За среќа, филмаџиите ги имале на ум желбите на машката публика, па во фрлмот вметнале сосема непотребни, но “жешки” сцени во кои Бекинсел се тушира, на задоволство на многу гледачи.

 

Во една епизода на серијата The Ghost Whisperer, Џенифер Лав Хјуит (Jennifer Love Hewitt) се тушира ​​и одеднаш се гаси светлото. Духот е во близина, но публиката не се плаши, таа се восхитува на убавината на телото на актерката, надевајќи се дека од стравот нејзиниот пешкир случајно ќе се лизне и открие повеќе интересни детали.

 

Анџелина Џоли (Angelina Jolie), за жал, престана да прави филмови за Лара Крофт (Lara Croft), но нејзините фанови засекогаш ќе ја имаат сцената од првиот филм Tomb Raider која ќе биде запаметена. Во сцената под туш во која Анџелина се тушира и прави интересни изрази со лицето и движења со рацете, со што ја пламнува имагинацијата на гледачите.

http://www.youtube.com/watch?v=Llhzn4u7e5A&feature=player_embedded

 

Филмот на Боб Кларк (Bob Clark) кој се нарекува Porky’s е комедија за возбудени средношколци кои за прв пат влегуваат во светот на сексот. Се верува дека на сцената во која младите момчиња прават дупка во ѕидот на женската соблекувална и тајно ги гледаат додека се тушираат, претставува приказ на законот Забранети активности, бидејќи нивното однесување ги крши женските права на приватност.

http://www.youtube.com/watch?v=f8nb2K7BmcE&feature=player_embedded

 

Иако Parasite Eve: Third Birthday е компјутерска игра, сцената во која главниот лик убавата Aуa Бреа се тушира, ги воодушеви љубителите на женската голотија. Во вториот дел од оваа игра, постои сцена во која Бреа се тушира, но оваа сцена е уште поголем предизвик и играчите целосно ја разбираат нејзината потреба добаро да се измије пред да оди на улиците на Њујорк и да брка мутанти.

http://www.youtube.com/watch?v=So-j1GMGOzs&feature=player_embedded

 

Hollow Man можеби не е најдобриот филм на Пол Верховен (Paul Verhoeven), но во него постои сцена која е многу драга на машката популација во која убавата Рона Митра (Rhona Mitra) се тушира​​. По туширањето таа е во провокативна сатенска маичка шета низ собата додека психотичниот човек во улога Кевин Бејкон ја гледа.

http://www.youtube.com/watch?v=kn-Gx-VZJjc&feature=player_embedded

 

Heavy Rain е компјутерска игра која ги задоволува сите вкусови. Во неа има две сцени под туш, но на разочарување на женската публиката, овој пат нема да се појави онаа во која Итан (Ethan) се тушира​​. Сцената во која Медисон Пејџ (Madison Paige), која беше формирана врз основа на британскиот топ модел Жаки Аинсли (Jacqui Ainsley),е една од најпознатите сцени под туш во светот на игриците и една од најпровокативните и најсекси сцени.

 

Сцената со туширање во филмот Weird Science од 1985 година е истовремено смешно и секси кога супермоќната и божествена жена создадена од бдете бубалици ќе ја покаже својата привлечност. Кели Леброк (Kelly LeBrock)го игра ликот на Лиза кој беше еден од најсекси ликовите во 80те година на филмографијата. httpv://www.youtube.com/watch?v=ScgU6g256To

 

Onechanbara е копјутерска игра која многу ја критикуваат поради несмасните графички решенија и многу недостатоци од овој вид, но тоа е неважен момент во споредба со тоа дека во неа има убави девојки во бикиникои уништуваат зомби. Кога хероина Aya ќе одлучи да земе пауза од убивањето чудовишта, таа оди под туш.

http://www.youtube.com/watch?v=a4u-7ZmSTkU&feature=player_embedded

 

The Eye, римејкот на кинеските режисери браќата Пенг (Oxide Pang Chun, Danny Pang) од 2002 година, се појави во кината во 2008 година. Тоа им овозможи на многу фанови да ја видат Џесика Алба (Jesica Alba) под туш. Во овој хорор филм кратката сцена под туш ги воодушевува нејзините фанови.

http://www.youtube.com/watch?v=jxTIZfrahzg&feature=player_embedded

 

Филмот Wild Things 2, од 2004 година, во режија на Џек Перез (Jack Perez), е апсолутен фаворит на листата на најсекси туш сцени. Иако поговорката дека за вкусот не е вреди да се разговара е вистинита, непобитна е сексуалната тензија која се чувствува гледајќи ја сцената под туш. Актерките Сузан Вард (Susan Ward) и Лејла Арсеиери (Leila Arcieri) во оваа сцена дури и облечени, изгледаат поубаво и попривлечно од многу актерки во некои филмови кои се под туш сосема голи.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit