Најскапиот лампион на светот! Да, направен е од злато и дијаманти :)))

17 ноември, 20110
Most-Expensive-Christmas-Ornament-1

Доколку сеуште се мислите што да и подарите на саканата за Божиќ, размислете за овој прекрасен лампион, кој го држи рекордот за најскапиот лампион на светот.

Лампионот е изработен од изработувачите на накит Ембе во соработка со Халмарк. Оваа скапа „играчка“ содржи 1578 дојаманти вградени во 18 каратно бело злато. Исто таа содржи и 188 рубини и три романски дијаманти од по еден карат.

Вредноста на лампионот се проценува на 130.000 долари, но засега останува спакуван во луксузната кутија од дрво во која се продава затоа што сеуште никој не го „одврзал ќесето“. Па доколку сакате да ја краси вашата новогодишна елка, контактирајте ги претставниците на Халмарк.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş