Најстариот балетан се уште прави пируети

27 јуни, 20110
Former-PoW-is-Britains-oldest-ballet-dancer-1

Џон Лоу(91) најстариот балетан во Велика Британија и ден денес може да направи некои балетски движења за кои е потребно доста подвижност и вежбање, како на пример пируета. Со балет започнал да се занимава на свои 79 години, откако неговата ќерка станала балерина, тој од секогаш го сакал танцот, изјавиле неговите ќерки.

Тој вели дека секој ден вежба дома и трипати неделно оди на часови по балет. Неговата инструкторка за него вели дека има исклучителен талент, но сепак му брани да изведува точки каде што има скокање.

Таа за него вели дека би бил многу добар балетан ако започнел да се занимава со балет барем 20 години порано.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/