Најубави очи на случајни минувачи

16 август, 20110

Уморенa сум од листи наречени 10 најубави очи во светот кои се составени само од познатите фаци. Како само тие да имаат убави очи! Многумина да ги наречам “обични луѓе” имаат убави очи- очи какви што не сте виделе 🙂 Затоа ја направив оваа листа!

1.Слатко момче

Немам идеа кое е момчево ни од каде е, но сликава сигурно ке го заджи вашето внимание.  Обрнете внимание на неговата темна кожа и неговите шарени очи. Немам зборови…

2.Девоче од Авганистан

Знам каков ви е изразот на лицето кога го читате насловов, но чекајте да ви ја кажам тајната: има толку мнгу луѓе во Авганистан со убави очи, што е тешко да се одлучиш. Ова девојче има големи очи, но секако таа е многу слатка.

3.Машка верзија од Авганистанско девојче :)?

Очите на овој маж се многу специфични. Тие се светли, интересни и еден вид на уникатност како кај девојчето од Авганистан што стана хит. Незнам дали фотографот го имал тоа на ум додека сликал, но убави очи се убави очи, нели?

4.Одлични сини очи

Погледнете ги тие прекрасни очи! Кога прв пат ја погледнав сликава, мислам дека осетив некаков удар во стомакот! Сте виделе ли некогаш поинтензивен поглед? Изгледаат надприродно!

5.Девојка со златни очи

Сум слушналa за златни очи, но ова е прв пат да видам. Оваа горделива девојка ме остави со подзината уста :). Златните очи се навистина интересни и специфични. Дали вие познавате некој со златни очи?

6.Невини очи

Ова девојче од Тонга има големи, длабоки очи кои мислиш те заробиле во стапица. Мислам дека не треба да кажеме повеќе, нејзините  очи зборуваат…

7.Иан

Овој млад човек се вика Иан. Тој има, како што можете да видите многу интересни очи, многу посакувани и срцекршачки. Очи како неговите може да се најдат на насловна на секое списание. Не треба да се биде славен за тоа, навистина.

8.Чисти очи

Сте виделе ли некогаш толку чистота? Во нејзините очи гледаме длабоки чисти езера. Јас искено на сликава гледав неколку минути затоа што ме зароби. Да кажам уште нешто?

9.Мигуел

Мигуел е тинејџер сто изгледа убаво, со многу убави зелани очи. Додека јас немам поим кој е тој, само знам дека заслужува да биде на оваа листа. Јас сум импресиониранa!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi