Највисокиот хотел во светот: The Ritz-Carlton, Хонг Конг

22 јули, 20110
hotel01

Риц-Карлтон е хотел кој се наоѓа во Меѓународниот центар за трговија,  Хонг Конг. Со должина од 1600 метри над Кина, Риц-Крлтон стана највисокиот хотел во светот.

Хотелот е отворен на 29 март,2011 година. Има на располагање 312 соби, со поглед на Victoria Harbor и на целата територија на Хонг Конг кој нуди луксузни трговски центри. Во хотелот исто така има 6 ресторани со широк избор на кујни, кинески и италијански ресторан, лоби просторија и бар на поривот со исклучителен поглед.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit