Аааа… бабата не и давала да носи краткооо!! Епа добро Ем Баба кралица ем демоде!

22 јули, 20110
Kate-Middleton-W

Кејт Мидлтон ја чекаат тешки денови. Па, улогата на принцеза и не е толку едноставна. Колку правила само таа треба да почитува…

Следно е тоа што Кејт треба да помине еден летен одмор со кралицата Елизабета. Но, ако сака да има одмор со неа ќе треба да прифати толку многу правила на однесување.

Најпрво Кејт не смее да носи кратко, тоа е строго забарнето.

Второ ќе треба да однесе поклон на домаќинката и тоа лично да и го даде. Поклонот треба да биде некој скап и квалитетен пијалок и чоколадни колачи.

Обраќањето на кралицата не е многу препорачано и кога за прв пат некој ќе и се обрати терба да го стори тоа со “ Ваше Височество”, а потоа со Мадам…

Секој ден си има свој протокол, најпрво заеднички појадок, па лов и риболов, па ручекот, потоа чаенката, следи вечерата со друштвени игри…. коктел.

Не е препорачливо да се коментира храната, колку и да е вкусна. Најзабавниот дел е правењето скара.

И следно што ја чека Кејт е заедничкото славење на Божиќ. Тогаш правилата се уште построги…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit