Од должината на носот зависи…

22 јули, 20110
pinocchio

Кога е должината на носот во прашање, постои верување дека мажите со голем нос имаат и голем пенис. Ова особено го застапуваат како верување “носителите” на големиот нос. Но, овој пат тема се носот и кариерата. На прв поглед е чудно, но проучувајќи ги физиономиите, дојдено е до заклучок дека носот е тој орган од кој може да се дојде до заклучоци за кариерата.

Група американски и белгиски научници после шест години истражување дошле до заклучок дека амбициозните луѓе имаат маркантни и долги носеви. Но, големината на носот делумно им помага, затоа што оние пак со мали и криви носеви иако не многу амбициозни, туку упорни, секогаш доаѓаат до подобрите позиции.

Нараваучение: скратете си го носот, особено ако сте навикнале да го пикате секаде! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit