Повторно СТОП за педерите во НАТО?!

22 јули, 20110
gay troops

Американската морнарица доби силен удар со донесување на контроверзниот закон со кој се забрани хомосексуалците да служат во војска во 1993 година. Како последица на тоа, војската се упати на голем марш за да го пормени законот, кој повторно дојде на редот за дискутирање.

До крајот на септември ќе се почека за резултатите од нивното барање. Затоа тие во знак на протест одржаа голема парада во Сан Диего на 16-ти јули оваа година.

Сеуште не се знае која ќе биде одлуката на Пентагон, но се шпекулира дека претседателот на Америка, Барак Обама ќе го потврди укинувањето.

Федералите на Апелациониот суд наредија војската веднаш да запре со кампањата која ја водат “Не прашувај, не кажувај”, поттикнувајќи го Министреството за правда да поднесе итно движење на работите, за кои тие сметаат дека повторно се враќаат на почетокот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit