Највпечатливите разводи во светот на музиката

16 јуни, 20110
razvodi

Не е важно колку често или ретко се случуваат, разводите на музичките ѕвезди секогаш ја интригираат јавноста и ги полнат весниците. Од кога медиумите започнаа да експлоатираат таблид темите со цел да привлечат што поголема пубилка, тоа стана секојдневие во новинарските текстови и тв прилози.

Сепак ништо толку силно не ја привлекува публиката, читателите, слушателите и гледачите, како бродоломите на љубовните врски или пак разводите на познатите музички ѕвезди.

Канатскиот интернет магазин exclaim.com состави топ 10 листа на највпечатливите разводи, ние ви ги претставуваме првите пет разводи од музичкиот свет.

1.Avril Lavigne и Deryck Whibley

2.Jack White и Karen Elson

3.Whitney Houston и Bobby Brown

4.Paul McCartney и Heather Mills

5.Ike & Tina Turner

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma