Ако замине Лео, си оди и Ето?

16 јуни, 20110
914CEBB0E4270D4BB8DB2E36DBA2793B

Самуел Ето, би можел ова лето да го напушти Интер, бидејќи призна дека размислува за неколку понуди. Одличниот напаѓач во текот на минатата сезона, често изјавуваше дела со сигурност останува, но сега го менува мислењето, веројатно поради заминувањето на Леонардо.

“Точно е дека има неколку понуди за мене. Имам еден месец да ги разгледам и да одлучам што ќе правам. Имам 30 години и блиску сум до исполнување на голем договор и ќе видам дали останувам или заминувам” изјави Ето и додаде:

“Моето евентуално заминување не е за да заработам 200 или 300 повеќе и да играм за клуб во кој ќе уживам”.

Не откри кои клубови се заинтересирани за него. “Имам понуда од добри клубови” кратко изјави Ето.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma