Нападнато момче на градскиот плоштад во Скопје

10 јуни, 20110
mvr-stip-policija
Едно момче било физички нападнато на плоштадот “Македонија“ при што му биле нанесени тешки телесни повреди, информираат од МВР.
Имено, скопјанецот С.С. (29), синоќа околу 23:15 часот, бил нападнат на градскиот плоштад од страна на две лица со удари со тупаници во пределот на главата при што му нанеле тешки телесни повреди по што нападнатиот паднал во безсознание.
Момчето било пренесено во Ургентниот центар во Скопје каде е задржано на понатамошно лекување.
Од МВР преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и расчистување на случајот.
Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma