Ума Турман блесна во елегантната долга креација

10 јуни, 20110
umathurman-625-10062011-jlp

Ума Турман повторно импресионира со својот изглед. Убавата актерка синоќа се појавила на доделувањето на награди “Stephan Weiss” во Њујорк и блеснала со својoт долг црвен фустан. Креацијата ја истакна нејзината витка линија, а целокупниот впечаток Ума Турман дополнително  го украси со широка насмевка.

Актерката неодамна беше на Канскиот филмски фестивал каде се дружеше со останатите познати колеги. Таа таму изјавила дека летото ќе го помине во Хрватска ако во тоа не ја спречат работните обврски.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi