НАСА окупира делови на Месечината!

24 октомври, 20110
107078

Владата на САД сака да ја контролира локацијата од првото слетување на Месечината.

Што крие НАСА?

Американската влада наводно забранила летови над зоната од историското место на првото слетување на Месечината. Ова било потврдено и од магазинот Сајенс Журнал, наведувајќи дека НАСАрешила посебно да го обезбеди местото на кое стапнаа космонаутите од леталото Аполо 11.

Според тврдењата на НАСА на Месечината постојат преку 30 историски локации, а зачувувањето на истите е од клучно значење за науката. Само една од причините поради кои овие локации треба да останат непроменети, е проучувањето на фрлена храна, која на научниците треба да им покаже дали е возможно на Месечината да се развијат бактерии и како би мутирале во тамошните услови. Сепак, постојат и оние кои не веруваат во оваа приказна, бидејќи сметаат дека слетувањето на Аполо 11 било лажирано.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi