Ne-Yo

11 јули, 20110
neyo

Шафер Чимер Смит е роден 18 октомври, 1979. Подобро познат под неговото сценско име Не-Јо е американски поп и Р&Б пејач-текстописец, снимачки продуцент и актер.

Ne-Yo влегува во музичката индустрија како текстописец, обајвувајќи го хитот  “Let Me Love You, во изведба на Марио. Во 2006 година, тој го издава својот деби-албум  In My Own Words, од кој излезе хитот “So Sick”. Потоа, во 2007 година, тој го издава својот втор албум Because of You, во кој се содржани Топ 3 хита во САД “Because of You”. Во 2008 година, тој го издаде својот трет албум Year of the Gentleman , кој содржи топ 10 хитови  “Closer”,”Mad” и “Miss Independ” .Неговиот четвртиот студиски албум “Libra Scale” е објавен на 22 ноември 2010.

http://www.youtube.com/watch?v=2ThCiLOQAUA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=0p-PmiEXS_4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=aW0WLmVirVs&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=pL2nDaYm9nI&feature=related

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi